مطالب علمی و خبری

مشهد مقدس،میزبان اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال با هدف گسترش فرهنگ محصولات حلال در گستره ملی_منطقه ای، آذرماه امسال به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي مشهد برگزار مي شود.

در راستای گسترش فرهنگ محصولات حلال در گستره ملی_منطقه ای، اهمیت مسأله استفاده از حلال، آثار آن بر زندگی مادی؛معنوی مؤمنان و ابعاد فقهی؛دینی آن، ضرورت بهره گیری از پژوهش ها و فناوری های نوین در تولید و نظارت فرآورده های حلال نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال آذر ماه سال جاری طی دو روز در محل مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می گردد.

محمدرضا صابری، معاون غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر اجرایی همایش در نشست کمیته علمی این همایش با اشاره به وضعیت حلیت غذا و دارو در ایران اظهار کرد: در کشور ما و جامعه مسلمانان به طور عام موضوع حلیت یک بحث ضروری هست که متأسفانه به اندازه کافی به آن پرداخته نشده هست؛ چندین سال هست در عرصه‌های بین‌المللی به موضوع حلیت مواد غذایی و دارویی پرداخته می‌شود اما کشور ما بسیار دیر به این موضوع وارد شده و فعالیت‌های علمی زیادی در این رابطه انجام نداده هست؛ و مستندات علمی در خصوص بحث حلیت بسیار کم داریم.

معاون غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،شروع به کار اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال را ۲۲ آذر ماه سال جاری اعلام و اظهار داشت: این همایش طی دو روز از ۲۲ لغایت ۲۳ آذر ماه سال جاری با محورهای شریعت و فرآورده های حلال ، پژوهش؛فناوری و فرآورده های حلال ، اقتصاد فرآورده های حلال به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي مشهد برگزار خواهد شد.

دکتر صابری از برگزاری تعداد چهار کارگاه در حوزه شریعت و فرآورده های حلال، تعداد سه کارگاه در حوزه پژوهش و فناوری فرآورده های حلال، تعداد سه کارگاه در حوزه اقتصاد فرآورده های حلال خبر داد.

وی افزود: در راستای سلسله جلسات کمیته اجرایی و علمی این همایش مقرر شد، به فعالان برتر در حوزه حلال و فرآورده های حلال جوایز نفیسی به رسم یادبود اهدا گردد.

دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال، نوآوری در فرآورده های حلال؛ فعالیت های اجتماعی تاثیرگذار در حوزه حلال؛ هدایتگران و پیشکسوتان حوزه حلال را از جمله عناوین مشمول جوایز عنوان و یادآور شد: هدایتگر و پیشکسوت برتر حوزه حلال با نظر و بررسی اعضای کمیته اجرایی و علمی همایش معرفی خواهند شد.

دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال،افزود:علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سايت همايش به نشاني  http://cong-halal-iran2017.mums.ac.ir مراجعه نمایند.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند هست نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در

مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.

پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.