مطالب علمی و خبری

قطارهایی با سالن بازی و باشگاه ورزشی+تصاویر

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

قطارهایی با سالن بازی و باشگاه ورزشی+تصاویر

دسته بندی : دانش تاریخ : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶

شرکت حمل و نقل ریلی ملی آلمان در فکر ساخت قطارهایی با سالن بازی ویدیویی، باشگاه ورزشی و سالن بازی کودکان هست که احتمالا در آینده نه چندان دور در وسایل نقلیه خودران نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، دوران قریب‌الوقوع سواری بدون راننده می‌تواند حالت‌های سنتی حمل و نقل عمومی را هم متحول کند. در همین راستا شرکت حمل و نقل ریلی دولتی آلمان یک ایده بسیار سرگرم کننده، به ویژه برای گیمرها دارد.

این شرکت برنامه‌هایی را برای ساخت یک قطار جدید با تلویزیون و کنسول‌های بازی اعلام کرد. شرکت “دویچه بان” قطار موسوم به “Ideenzug” به معنی “قطار ایده” را با تجهیزات باشگاه بدنسازی و سالن بازی برای بچه‌ها عرضه خواهد کرد.

شرکت مذکور این پروژه را به عنوان راهی برای رسیدن، تکامل و حتی گذر از وسایل نقلیه خودران پیش‌بینی می‌کند.

صندلی‌های این قطار با توجه به شرایط فرد قابل تنظیم هستند، تا جایی که در صورت نیاز حریم خصوصی فرد را تقویت می‌کند.

این شرکت در حال حاضر طرح‌های اولیه این پروژه را به نمایش گذاشته هست، اما تبدیل این طرح‌ها به واقعیت می‌تواند یک چشم انداز پیچیده باشد.

بعضی ادعا می‌کنند همانطور که در یک روزنامه آلمانی گزارش شده هست، که ممکن هست مقررات امنیتی برای این قطار تصویب و صادر نشود.

حمل و نقل ریلی در همه جای دنیا در حال تغییر هست، اما این اصلاحات به انرژی پاک و سفرهای سریع‌تر کمک می‌کند.

به عنوان مثال، هند به تازگی یک قطار خورشیدی تولید کرده هست، در حالی که ژاپن با قطارهای با سرعت بالایش شناخته می‌شود. اما پروژه شرکت آلمانی به نظر می‌رسد برای مسافرین مدرن به روز شده هست.

با قطارهای آینده می‌توان در حین انجام سفر شهری و بین شهری تقریبا به همه کار از جمله فعالیت ورزشی، تماشای سریال مورد علاقه، بازی ویدیویی و غیره رسید.

دویچه بان(Deutsche Bahn AG) شرکت ملی راه آهن آلمان هست. این شرکت در سال ۱۹۹۴ از بهم پیوستن دو شرکت دویچه بوندس‌بان  از آلمان غربی و شرکت دویچه رایش‌بان  از آلمان شرقی تشکیل شد.

انتهای پیام