مطالب علمی و خبری

حاکمیت تفکرات نوآورانه زمینه‌ساز اقتصاد دانش‌بنیان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

حاکمیت تفکرات نوآورانه زمینه‌ساز اقتصاد دانش‌بنیان

دسته بندی : دانش تاریخ : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به اقدامات وزارت علوم برای اجرای راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور گفت:‌ به منظور ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان باید تفکر فناورانه و نوآوری در دانشگاه‌ها و پارک‌ها حاکم شود.

به گزارش ایسنا دکتر پیری روز سه‌شنبه، ۹ آبان ماه جاری در نشست بررسی اجرایی شدن راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور افزود: در وزارت علوم در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان سیاست‌گذاری‌هایی در حوزه پژوهش و فناوری شده هست.

وی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در اجرایی شدن راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور، خاطرنشان کرد: به منظور پرداختن به این مقوله لازم بود تا ترسیمی از وضعیت موجود در اختیار داشته باشیم تا به ارزیابی اکوسیستم نوآوری پرداخته شود.

 پیری اضافه کرد:‌ بر این اساس برنامه‌ریزی‌هایی بر اساس اسناد بالادستی صورت گرفت.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم ماموریت اصلی این وزارتخانه را ساماندهی پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها دانست و یادآور شد: بر این اساس تلاش شد تا فضای علمی کشور را به سمت نوآوری سوق دهیم که برای این منظور در گام نخست اقدام به فرهنگ‌سازی در حوزه علم و فناوری شد.

به گفته وی، باید در محیط‌های دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تفکر فناوری و نوآوری حاکم شود؛ چرا که در این صورت می‌توان انتظار داشت که در پلت‌فرم اقتصاد دانش‌بنیان شکل می‌گیرد.

 انتهای پیام