مطالب علمی و خبری

توضیحات بانک رفاه به دو ابهام درباره عملکرد و حقوق مدیرعامل

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

بانک رفاه کارگران به خبر فارس در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عمکردش در واگذاری سهام یک شرکت واکنش نشان داد.

به گزارش فارس در پی درج خبری با عنوان «انتصاب یک نجومی‌بگیر در بانک ملت/ رفت و آمد ۴ مدیرعامل در ۴ سال» بانک رفاه کارگران در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عمکردش در واگذاری سهام یک شرکت و در مورد این خبر واکنش نشان داد.

در توضیحات بانک رفاه خطاب به مدیرعامل خبرگزاری فارس آمده هست،با سلام، احتراما پیرو درج مطلبی تحت عنوان “انتصاب یک نجومی بگیر در بانک ملت” که در آن اتهاماتی نادرست علیه بانک رفاه کارگران و جناب آقای دکتر سهمانی مدیرعامل این بانک مطرح شده هست، لطفا دستور فرمائید توضیحات زیر در ذیل آن مطلب و هم به صورت یک مطلب مستقل در آن رسانه وزین منتشر شود:

۱- پذیرش مدیریت بانک رفاه کارگران از سوی جناب آقای دکتر سهمانی در تیرماه ۱۳۹۵، پس از اعمال قوانین جدید در موضوع میزان پرداختی به مدیران سیستم بانکی بوده هست. لذا اطلاق مدیر نجومی به نامبرده، نه تنها نادرست، بلکه در تضاد با شآن حضور ایشان در بانک رفاه هست.

۲- درباره واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات لازم به توضیح هست سهام مذکور در قبال پرداخت تسهیلات، در توثیق بانک رفاه بوده هست که پس از عدم وصول مطالبات به رغم اخطارهای مکرر، این سهام مطابق موازین قانونی به نفع بانک تملیک و نهایتا با طی تشریفات قانونی و در فرآیندی شفاف از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه شد که به تائید مراجع ذیصلاح رسیده هست.

امیدواریم زیرسوال بردن این اقدام بانک رفاه از سوی رسانه معظم فارس ناشی از کم اطلاعی نویسندگان محترم از جزییات موضوع بوده باشد. چرا که این رسانه همواره از جمله مدافعان برخورد قاطع با بدهکاران بزرگ بانکی بوده و اقدام بانک رفاه نیز در همین راستا و در جهت استیفای حقوق خیل عظیم کارگران کشور به عنوان صاحبان اصلی بانک رفاه بوده هست.

۳- تغییرات مدیریتی بویژه در بنگاه های اقتصادی بعضا در تضاد با منافع بعضی افراد و گروه ها هست. از رسانه هایی همچون خبرگزاری فارس انتظار می رود به هنگام تحلیل چنین تغییراتی، اجازه ندهند اعتبار بدنه مدیران متخصص و خدوم و نیز اعتماد مردم به سیستم بانکی در هیاهوی مبتنی بر اطلاعات نادرست و بعضا با منابعی مجعول خدشه دار شود.

روابط عمومی بانک رفاه کارگران