مطالب علمی و خبری

بین المللی شدن دانشگاهها یک ضرورت هست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

بین المللی شدن دانشگاهها یک ضرورت هست

دسته بندی : دانش تاریخ : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی این وزارتخانه گفت: در شرایط کنونی بین المللی شدن دانشگاهها نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت هست تا هم از دانش و فناوری دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی دنیا استفاده کنیم و هم جایگاه جهانی خودرا ارتقا دهیم.

به گزارش ایسنا، کتر حسین سالار آملی در بیست و سومین نشست شورای مدیران این وزارت اظهار داشت: ذات علم بین المللی هست و علم هیچگاه در مرز خاصی محصور نبوده هست و در شرایط امروز پدیده جهانی شدن نیز بین المللی شدن علم را ناگزیر می کند.

وی افزود: هر کشوری که پیوند بیشتری با جامعه علمی بین المللی دارد توانسته هست بر سرمایه های اجتماعی و سیاسی خود بیافزاید و جایگاه خودرا در دنیا ارتقا دهد و وزارت علوم نیز در همین راستا با قدرت و جدیت برای بین المللی شدن دانشگاههای کشور تلاش می کند.

رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم گفت: با برنامه ریزیهای صورت گرفته چند طرح بین المللی بزرگ بین دانشگاههای ایران و اتحادیه اروپا در حال اجرا هست و بیش از ۵/۷ میلیون یورو اعتبار این طرح هاست که از طرف این اتحادیه هزینه می شود.

دکتر سالار آملی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ شاهد رشد همکاری های علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران بودیم و نزدیک ۳هزار دانشمند و محقق خارجی در قالب هیات های دانشگاهی به ایران آمدند که ۱۰۵ نفر آنان در سطح رئیس دانشگاه بودند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به ورود هر هفته ۱۰ هیات دانشگاهی به ایران و سفر ۷ هیات دانشگاهی از ایران به کشورهای دیگر در سال ۱۳۹۵، بر برنامه ریزی جهت بهره مندی عملی از نتایج این رفت و آمدها تاکید کرد.

انتهای پیام