مطالب علمی و خبری

برگزاری نشست هم اندیشی دبیران همایش بین المللی فرآورده های حلال با علما حوزه علمیه

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

نشست هم اندیشی دبیران اجرایی و علمی نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال در پایتخت فرهنگی جهان اسلام با علما و اساتید حوزه علمیه مشهد برگزار گردید. 

 به گزارش وب دا، معاون غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر اجرایی همایش گفت: در راستای انتخاب و معرفی شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ ، لزوم گسترش فرهنگ محصولات حلال و برگزاری هرچه بهتر همایش بین المللی فرآورده های حلال آذر ماه سال جاری در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع)،دیداری با آیت الله اشرفی شاهرودی از علما و اساتید حوزه علمیه مشهد و مدرس سطوح عالی حوزه،مباحث خارج فقه،اصول رجال به عمل آمد. 

دکتر صابری افزود: در این دیدار، دبیران علمی و اجرایی نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال به بیان توضیحاتی در خصوص اهداف و محورهای این همایش از جمله شریعت و فرآورده های حلال ، پژوهش؛فناوری و فرآورده های حلال ، اقتصاد فرآورده های حلال  پرداختند.

وی خاطر نشان کرد: در این نشست صمیمانه، آیت الله حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی به ضرورت برگزاری این همایش به منظور گسترش بحث حلال در سطح جامعه تاکید و به منظور بالا بردن سطح کیفی همایش بیاناتی در خصوص طرح موضوع همایش در سایر مراکز تحقیقاتی اسلامی،دعوت از محققان و دانشمندان فقه جهت شرکت در همایش و ارائه مقاله و … ایراد نمود.

دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال،آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات را ۳۱ شهریور ماه سال جاری عنوان و افزود: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سايت همايش به نشاني 

 http://cong-halal-iran2017.mums.ac.ir و کانال تلگرامی halaproducts@ مراجعه نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند هست نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در

مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.

پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.